افزودن گزینه خرید به نتایج جست و جوی گوگل

۸

اکثر کاربران از موتورهای جست و جوی متداول از جمله گوگل برای آگاهی و افزودن اطلاعات خود قبل از خرید وسیله مرد نظر استفاده می کنند و عده ای در کنار این ویژگی به دنبال خریدهای اینترنتی هستند. اما تمامی سایت ها امکان خرید را به کاربران خود ارائه نمی دهند.

به گزارش ژورنال Wall Street در آینده ای نه چندان دور سرویسی جدید توسط گوگل ارائه خواهد شد که در کنار خدماتی از جمله: ترجمه گوگل، گزینه خرید نیز اضافه خواهد شد. با چنین اقدامی گوگل به رقیبی جدی برای وب سایت هایی همچون: Amazon و eBay تبدیل خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری ها این سرویس جدید تنها بر روی دستگاه های تلفن همراه و هنگامی که فرد در جست و جوی محصولی خاص است، نمایش داده می شود و نتایج حاصل از آن در صفحه فروشگاه گوگل قابل رویت خواهند بود. البته این گزینه برای تولیدکنندگانی که طرف قرارداد گوگل هستند، فعال خواهد شد.

با کلیک بر روی گزینه خرید، کاربر به صفحه خرید گوگل منتقل می شود که در آن اطلاعاتی از جمله: رنگ، اندازه، نحوه ارسال و دیگر موارد مربوطه به طور کامل ذکر شده است. کلیه ی محصولات با قیمت اولیه و اصلی خود به فروش می رسند و فروشگاه هایی از جمله Macy در حال مذاکره با گوگل برای راه اندازی چنین سرویسی هستند.

این اقدام بحث برانگیز نشان دهنده ی تغییری عمیق در استراتژی های گوگل است که این موتور جست و جو را به یک فروشنده خرده فروش تبدیل خواهد کرد. قابل بیان است که همه افراد  این امکان جدید را تحسین نمی کنند چرا که ترجیح می دهند که همچنان با نام تجاری خود به تجارت و خرید و فروش بپردازند.

منبع خبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.